Jak dopadla Valerianova záhada?

Poslední říjnovou sobotu se konalo 1. kolo hry Python GO. Kolik hráčů hrálo, kolik jich to dohrálo do konce a bude pokračování?

Online programovací hra v Pythonu

Je sobota 31.10.2020. V Americe i v Čechách se slaví Halloween. Celé dopoledne se ale pozornost nás a dalších více než 350 IT detektivů upíná úplně jiným směrem a to na začátek hry Python GO. Přesně v 10:00 odešel všem registrovaným účastníkům úvodní e-mail s pokyny a odkazem na 1., respektive 0. úkol.

356, tolik hráčů započalo svou cestu za vyřešením celé záhady. Hráči se museli potýkat s programovacími úkoly, úkoly zaměřenými na logiku, šiframi a v neposlední řadě i technickými nástrahami. Na e-mail s řešením daného e-mailu totiž často nepřišla žádná odpověď, ač my jsme ji viděli jako odeslanou. Prostě se ztratila po cestě - záhada, která zůstane nevyřešena.

To ale nevadí, protože tu hlavní záhadu se nakonec rozluštit podařilo a to nám věřte, že dostat se až na samý konec vyžadovalo úsilí. Více než 40 hráčů to nakonec zvládlo, splnilo závěrečný úkol a pomohlo detektivovi Valerianu Drakeovi rozluštit spletitý detektivní případ.

Děkujeme všem odvážným hráčům, kteří se nezalekli a zaprogramovali si v sobotu s námi.

Zároveň to vypadá, že se Valerianovi spolupráce moc líbila a bude znovu potřebovat pomoc někdy v budoucnu. Tak nás sledujte, přihlaste se třeba do odběru newsletterů a brzy se můžete těšit na pokračování.

Váš podpůrný tým

31.10.2020 podpůrný tým Python GO
Podpůrný tým Python GO

autor: venca