Ajťácká detektivka: Kniha, která spojuje informatiku a napínavý příběh

Jak bude knížka vypadat?

Příběh, který zaujme

Hlavním hrdinou příběhu je americký soukromý detektiv Valerian Drake, který se přestěhuje do České republiky, aby se postaral o svou dvanáctiletou neteř Sofii po tragické nehodě jejích rodičů. Valerian však cítí, že nehoda možná nebyla jen nešťastnou náhodou. Sofie se setkává s dvanáctiletým Benem, který ji učí programovat a tím jí pomáhá překonávat smutek. Ben také ukáže Valerianovi, jak mohou znalosti informatiky výrazně zlepšit jeho detektivní práci.

Učebnice informatiky v přestrojení

Kniha slouží nejen jako poutavý příběh, ale také jako praktická učebnice informatiky. Děti se spolu se Sofií učí základy práce s počítačem, programování, základy elektroniky, robotiky a kreativní aktivity jako 3D modelování a práce s grafickými editory. Kniha také zahrnuje důležité téma kybernetické bezpečnosti a učí děti, jak chránit své informace na internetu.
Jak bude knížka vypadat?Jak bude knížka vypadat?

Výukové tutoriály a praktické úkoly

Ke každému tématu jsou připraveny výukové tutoriály, které vysvětlují, jak využít získané dovednosti v reálném životě. Děti si mohou vyzkoušet různé úkoly, které jim pomohou porozumět a osvojit si nové znalosti. Díky speciálním kódům v knize se čtenáři dostanou k videím, kde učitel informatiky krok za krokem vysvětluje, jak na to.

Speciální nabídka pro předobjednávky

Pokud si knihu předobjednáte přes nás, můžete se těšit na osobní věnování od autorů a speciální dárek z 3D tiskárny. Získáte tak nejen inspirativní četbu plnou technologických znalostí pro vaše děti, ale také osobní pozdrav od těch, kteří knihu vytvořili, a originální předmět vyrobený moderní technologií.

Předběžná objednávka

Nechte si zaslat tuto jedinečnou knihu přímo k vám domů, jakmile bude k dispozici. Prozatím přijímáme pouze předběžné objednávky emailem. Stačí vyplnit váš email a my vás budeme informovat, jakmile bude kniha připravena k distribuci. Těšíme se na vaši objednávku!
Ajťácká detektivka je ideálním způsobem, jak dětem zpříjemnit výuku informatiky a zároveň je vtáhnout do světa napínavého příběhu. Neváhejte a objevte s vašimi dětmi radost z učení a objevování nových technologií.

Podmínky pro účastníky

Pro účast v kurzu je potřeba pouze základní dovednosti v ovládání počítače. Nevyžaduje se žádná speciální licence k softwaru.

Registrační formulář

Odesláním souhlasím se zpracování osobních údajů.

Základní informace

 • V dnešním digitálním světě je důležité, aby děti už od útlého věku rozuměly základům informatiky. Proto jsme nadšeni, že vám můžeme představit Ajťáckou detektivku, unikátní knihu, která nejenže vtáhne mladé čtenáře do světa napínavé detektivky, ale také je nenásilnou formou seznámí s různými aspekty práce s počítačem a moderními technologiemi.
 • Co je to Python?

  Python je nový a všestranný programovací jazyk. Používá se pro spoustu věcí - od tvoření internetových stránek až po ovládání raket. Je jednoduchý na čtení a můžete se ho rychle naučit. Hodí se skvěle pro ty, kteří se chtějí naučit programovat. V České republice je spousta lidí, kteří Python používají, takže když budete potřebovat pomoc nebo radu, najdete tu přátele i možnosti práce.
  Více informací

  Lektor

  Šťastný lektor
  lektor bude upřesněn

  Kontaktní formulář

  V případě jakýchkoli otázek se na nás neváhejte obrátit. Váš dotaz pošleme také lektorovi.

  Naše nová Knihovna budoucnosti

  Zjisti co vše najdeš v naší nové webové Knihovně budoucnosti a pusť se do čtení!
  vzdelanibudoucnosti_new_header800x800.jpeg

  Hraj a uč se Python

  Ponořte se do hry Python GO! Naučte se Python přes zábavné příběhy a výzvy. Ideální pro hravé programátory všech úrovní.
  vzdelanibudoucnosti_a_ultra-realistic_photo_of_detective_wall.__4e97f851-5be3-4c7d-b825-1fdf0f571fdf_800x800.jpg

  Nabídka dalších kroužků

  online kurzy pro děti

  Letní škola programování I - červenec

  course-image-url
  Zapojte se do Letní školy programování I a rozvíjejte své dovednosti v oblasti IT s kurzy zaměřenými na BBC Micro:bit, Minecraft, Python, webové programování a 3D tisk. Ideální pro žáky 5.-9. třídy, kurz nabízí zábavné a interaktivní vzdělávání online.
  online kurzy pro děti

  Python I: Začínáme s programováním – úterý odpoledne

  Python
  Nauč se základy Pythonu odkudkoliv. Kurz Pythonu online tě provede základy programování zábavným způsobem.
  online kurzy pro děti

  Python projekty pro začínající programátory

  course-image-url
  Trainee program: Nejlépe se se učíme praxí a v tomto programu o ni nebude nouze. 2x týdně se po 8 měsíců budou studenti pod vedením lektora snažit vytvořit celkem 10 rozpracovaných projektů, ve kterých si zdokonalí své programovací schopnosti, správnou údržbu kódu a mnohé další dovednosti popsaných níže. Absolventům tohoto programu nabízíme brigádu v naší společnosti a možné doporučení pro stáže/brigády v IT světě.

  Odběr novinek

  Nechejte si ujít exkluzivní nabídky našich kroužků? Přihlaste se svým emailem a my Vám přineseme ty nejzajímavější novinky přímo do vaší schránky. Nepromeškejte příležitost! Pokud se ještě rozmýšlíte, vězte, že naši odběratelé jsou vždy mezi prvními, kdo se dozví o všem novém.
  Odesláním souhlasím se zpracování osobních údajů.