Scratch

Scratch je vizuální programovací jazyk, tzn. jazyk, který umožňuje vytvářet programy manipulací s grafickými programovými elementy a ne v textové podobě. Školáci, studenti, učitelé a rodiče ho mohou bezplatně používat jako multimediální autorský nástroj ke snadnému vytváření různých her a mít ho jako odrazový můstek do vyspělejšího světa počítačového programování. Je vhodný pro výuku i zábavu a byl použit v řadě různých projektů včetně simulací a vizualizací pokusů, k přípravě přednášek s animovanými prezentacemi, při tvorbě interaktivního umění, hudby a animovaných příběhů pro sociální vědy. Prohlížení existujících projektů dostupných na webových stránkách Scratche, jejich pozměňování a testování provedených úprav (bez jejich ukládání) nevyžaduje žádnou registraci.
Scratch uživatelům dovoluje používat programování řízené událostmi s různými aktivními objekty označovanými v angličtině jako „sprites“, v české verzi jako postavy. V jednoduchém editoru, který je součástí Scratche, je možné tyto postavy nakreslit – jako vektorovou nebo bitmapovou grafiku – anebo se mohou importovat z nějakého vnějšího zdroje, včetně webové kamery.
V současné verzi se Scratch nemusí instalovat, pracuje se s ním online způsobem v internetovém prohlížeči. Zájemci, kteří chtějí Scratch používat bez připojení k Internetu, si mohou stáhnout Scratch 3 offline editor ve verzi pro Windows, Mac OS nebo Linux. Jazyk Scratch je lokalizován do češtiny. Existuje stránka pro konverzi Jazyka Scratch do JavaScriptu. V současné době lze soubory scratch, .SB2 a .SB3 konvertovat také do .exe. nebo do HTML souborů.
Zdroj: wikipedia.org

Otevřené registrace kroužků technologie Scratch

online kroužky pro děti

Scratch I (9 - 14 let) středa

Scratch
Začít s programováním by se mělo v blokových jazycích. Začni postupnými krůčky a vytvoř si vlastní programovací hru. Všechno se společně naučíme.
online kroužky pro děti

Scratch I (9 - 14 let) pondělí

Scratch
Začít s programováním by se mělo v blokových jazycích. Začni postupnými krůčky a vytvoř si vlastní programovací hru. Všechno se společně naučíme.
online kroužky pro děti

Blokového programování (9 - 13 let)

course-image-url
Trainee program. Nejlépe se se učíme praxí a v tomto programu o ni nebude nouze. 2x týdně se po 8 měsíců budou studenti pod vedením lektora snažit vytvořit celkem 10 rozpracovaných projektů, ve kterých si zdokonalí své programovací schopnosti, správnou údržbu kódu a mnohé další dovednosti popsaných níže. Absolventům tohoto programu nabízíme brigádu v naší společnosti a možné doporučení pro stáže/brigády v IT světě.

Odběr novinek

Nevešli jste se do kapacity naší registrace na kroužek nebo kurz? Chcete vědět o novinkách nabízených kroužků? Vyplňte svůj email a my Vám dáme vědět.
Odesláním souhlasím se zpracování osobních údajů.