Přihláška - Micro:bit

Deska BBC Micro:bit je programovatelný počítač kapesní velikosti, na kterém najdete tlačítka, LEDky, poměrně sofistikované senzory a Bluetooth. Na desce se dají vytvářet třeba i pěkné hry, ale její hlavní předností je univerzálnost použití s téměř neomezenými možnostmi.
Co takhle pozvednout sezení u telefonů, tabletů a počítačů z roviny pasivního přijímání na úroveň aktivního tvoření? Naučit se řešit problémy a komplikace. Postavit se k problému: „Zkusím to vymyslet!“ a ne: „To nejde, to neumím, to není fér…“ Přesně to bychom chtěli svým žákům ukázat. Že když se do problému ponoří s chutí ho vyřešit, tak opravdu hravě zvládnou věci, které ještě neviděli snad ani na YouTube. 
Micro:bit
Micro:bit

Teorie

 • Základy programování pomocí bloků. 
 • Základy elektroniky.
 • Co je to mikrokontrolér a co všechno umí.
 • Trocha fyzikálních jevů (gravitace, magnetismus, světlo, atd...).

Praxe

 • Osvojení algoritmického myšlení. 
 • Využití programování v praxi pro řešení daných a vlastních problémů.
 • Použití senzorů reálného světa.
 • Programování různých jednoduchých her.

Délka kroužku

12 lekcí po 1 hodině, tedy celkem 12 hodin kroužku Micro:bit.

Cena kroužku

Cena kurzu je 2.790 Kč.
Micro:bit je aktuálně na trhu nedostupný, a proto nemůžeme zaručit jeho doručení. Pokud se Vám nepodaří Microbit do začátku kroužku sehnat, tak nezoufejte. Na kroužku si ukážeme online aplikaci, která je schopná simulovat funkce běžného micro:bitu.
S nákupem Microbitu neotálejte. Jeho dostupnost je aktuálně velmi omezená a cena se zvyšuje. Běžně Microbit kupujeme zde: https://rpishop.cz/microbit/3256-bbc-microbit-v2.html?ssa_query=bbc%20microbit

Kapacita Kroužku

Každému účastníkovi věnujeme 100% péči. Proto mají naše kroužky mají maximální kapacitu 15 osob.

Podmínky pro účastníky

Kromě základů ovládání počítače nejsou vyžadovány žádné vstupní znalosti. V případě online kurzu Micro:bit je potřeba mít nainstalovaný program pro videokonference Microsoft Teams. Instalace na všechny platformy (Windows, Apple Mac OS nebo Linux) je jednoduchá a v obou případech je zdarma.

Registrační formulář

Vyplněním této přihlášky přihlašujete uvedeného žáka na zájmový kroužek Micro:bit.

Údaje o žákovi

Údaje o zákoném zástupci

Vybavení kurzu

Ano, přeji si vybavení zakoupit a nechat zaslat.

Slevy a akce

Potvrzení o registraci společně s platebními údaji Vám zašleme na uvedený kontaktní e-mail ihned po úspěšném odeslání přihlášky.

Kontaktní formulář

Pokud máte jakékoliv dotazy, pošlete zprávu přímo našemu lektorovi.

Sdílejte

Základní informace

 • Kdy?
  Každé pondělí 16:15 - 17:15 od 26. 9. od 12. 12. 2022
 • Kde?
  Online
 • Cena
  2790 Kč
 • 12 lekcí po 1 hodině. Vhodné pro děti ve věku 11-15 let.
 • Lektor

  Vítek Sháněl
  lektor robotiky a elektrotechniky
  info@vzdelanibudoucnosti.cz

  Hodnocení

  5 z 5
  Za mě byl kurz perfektní. Obsahově předčil má očekávání a pro začátek vlastního projektu jsem se dozvěděl více než jsem očekával. Proaktivní přístup pana Sháněla byl více než skvělý, stejně tak jeho výklad a popis problematiky. Otázky byly zodpovídány nad rámec jí samotné. Za mě nemám co vytknout.
  Lektor a tedy i kroužek byl skvělý. Vítek má v daném oboru rozsáhlé zkušenosti a dokáže je předávat dál. Výborné bylo i to, že jsme si mohli říci, čemu se chceme v dalších lekcích více věnovat a lektor nám vyhověl. Velmi užitečné bylo i nahrávání lekcí a tedy možnost určité části si pustit ještě jednou.

  Náročnost

  1 z 5

  Odběr novinek

  Nevešli jste se do kapacity naší registrace na kroužek nebo kurz? Chcete vědět o novinkách nabízených kroužků? Vyplňte svůj email a my Vám dáme vědět.
  Odesláním souhlasím se zpracování osobních údajů.

  Nabídka dalších kroužků a kurzů

  online kroužky pro děti

  Osobní doučování

  course-image-url

  Kde?

  Online

  Kdy?

  Dle domluvy

  Informace

  Máte zájem o individuální lekce nebo doučování. Zanechte nám svůj kontakt a zprávu, o co byste měli zájem a my se vám ozveme.