Blokového programování (9 - 13 let)

Blokového programování (9 - 13 let)

Trainee program

Výuka by měla být hlavně praktická. Pod vedením lektora programování budeme během hodin střídat jednotlivé aplikace, ale kódovací jazyk zůstane stejný. Jen si představte 8 měsíců, kdy budete stavět kódy z bloků! Takto se dají programovat hry, roboti, gameboye, Minecraft, 3D objekty do tiskárny nebo třeba i dron.
image-alt

Kompletní popis

 • Tento program se vypisuje jednou ročně a je určen pro 8 dětí.
 • Během jednoho školního roku se ponoříme do blokového programování, které nám pomůže pochopit, jak pracují programátoři. Společně vytvoříme spousty drobných aplikací jako jsou kalkulačka, vlastní Mp3 přehrávač nebo kompas. Tvorby algoritmu nejlépe pochopíme na všednodenních věcech. Třeba na smažení vajíček na pánvi, čištění zubů a stlaní postele. Všechny naše zkušenosti pak zužitkujeme na tvorbě propracovaných her hned na několika platformách.
 • Scratch je silný nástroj, ve kterém tvoříme videa, hry, aplikace a mnohem víc. Podle nás je to nejlepší nástroj na pochopení proměných, smyček, podmínek, funkcí a komentovaní kódů. 
 • Micro:bit je malá programovatelná destička s diodami, tlačítky a spoustou senzorů. Tohle všechno můžeme propojit při programování a reálné projekty jsou na světě. Meow:bit gameboy je splnění snad všech dětských snů. Děti totiž mohou hrát gameboy hry, které si samy naprogramuji, a následně se s nimi pochlubí ostatním. Kdo by si chtěl naprogramovat vlastní arkádovou hru a pak si ji zahrát?
 • Minecraft education naučí zábavnou formou programovat opravdu kohokoliv. Představte si, že si místo ručního stavení připravíte několik kódů, které můžete kdykoliv spustit a postavíte si tak celý palác nebo zoo kdekoliv na mapě, a to vše jedním klikem. 
 • Tinkercad je jednoduchá aplikace na tvorbu 3D modelů pro případný 3D tisk. I V této aplikaci můžeme programovat pomocí bloků a následně jen kód spustit. Základní díly si vytvoříme jen jednou a pak kód pokaždé aktivujeme, když tento 3D model znovu potřebujeme. Kód se prostě hodí.
 • Programování dronu: Zní to docela cool, že? Lektor Kuba si moc dobře pamatuje, jakou měl radost, když se mu podařilo propojit dron s počítačem nebo telefonem a naprogramovat do něj sestavy, které má udělat. To stejné můžete zažít i vy! Dron má i praktické využití, má toži kameru a může udělat třeba time-lapse celého svého letu. 
 • Programování vlastní mobilní aplikace bude zlatým hřebem našich setkávání.
 • Součástí tohoto programu je i jeden víkend, kdy se sejdeme všichni v Praze v našem studiu, kde si zkusíme vytvořit reakční hru, naprogramovat drona a podle kódu vygenerovat 3D objekt, který si vytiskneme na 3D tiskárně a nakonec si ho odvezou vaše děti domů. Taky si zde vyzkoušíme Meow:bit a micro:bit fyzicky.
 • Intenzivní práce s lektorem bude probíhat celkem 7 měsíců. Celková cena za tuto stáž je 15 990 Kč. V ceně jsou 2 hodiny výuky týdně a také 1 speciální víkend praktického programování v Praze. 

Jak to na kurzu vypadá?

0-gallery-image
1-gallery-image
2-gallery-image
3-gallery-image

Základní informace

 • Kdy?
  Každou pondělí a středu od 14:10 - 15:10 od 25. 9. do 12. 12. 2023 a od 10. 1. 2024 - 29.5. 2024.
 • Kde?
  Online
 • Cena
  15999 Kč
 • Trainee program. Nejlépe se učíme praxí a u nás o ni nebude nouze. V tomto trainee programu nabízíme příjemnou formu, jak se naučit programovat v blokových jazycích. Programovat budeme příběhové detektivní hry ve Scratchi a Minecraftu. Další hru vytvoříme pro game boy Meow:bit a destičku Micro:bit.
 • Ukázková hodina

  Nevíte, zda je kurz vhodný a bude bavit? Přihlašte se na bezplatnou ukázkovou hodinu.
  Přejít na ukázkovou hodinu

  Co je to Scratch?

  Scratch je program, který vám umožní tvořit počítačové hry a příběhy jednoduše a zábavně, a to pomocí barevných bloků, které představují různé příkazy. Nemusíte psát složité kódy, stačí tyto bloky poskládat dohromady jako puzzle. Je to skvělý způsob, jak se děti, studenti, učitelé i rodiče mohou zdarma učit základům programování. S Scratchem můžete vytvářet hry, animace nebo třeba hudbu a zároveň se připravovat na složitější programování.
  Více informací

  Lektor

  lektor-Jakub Valenta
  Jakub Valenta
  CEO, školitel, lektor
  jakub@vzdelanibudoucnosti.cz

  Kontaktní formulář

  V případě jakýchkoli otázek se na nás neváhejte obrátit. Váš dotaz pošleme také lektorovi.

  Hodnocení

  Šárka K.-review-image
  Anička si chtěla zkusit Scratch a Minecraft a rozhodla se pro Scratch, Minecraft si dá později, ale lektor byl prý velmi dobrý.
  Monika D.-review-image
  Naučil jsem se základy programování v Pythonu vytvářet hry v Robloxu nebo dělat si arkádové hry. 💯

  Naše nová Knihovna budoucnosti

  Zjisti co vše najdeš v naší nové webové Knihovně budoucnosti a pusť se do čtení!
  vzdelanibudoucnosti_new_header800x800.jpeg

  Hraj a uč se Python

  Ponořte se do hry Python GO! Naučte se Python přes zábavné příběhy a výzvy. Ideální pro hravé programátory všech úrovní.
  vzdelanibudoucnosti_a_ultra-realistic_photo_of_detective_wall.__4e97f851-5be3-4c7d-b825-1fdf0f571fdf_800x800.jpg

  Nabídka dalších kroužků

  online kurzy pro děti

  Python II: Pokročilé programovací techniky – úterý podvečer

  Kroužek Python II
  Už umíš základy Pythonu? Pojď se s námi vrhnout na tu opravdovou srandu při řešení složitějších úkolů.
  online kurzy pro děti

  Python I: Začínáme s programováním – úterý podvečer

  Python
  Nauč se základy Pythonu odkudkoliv. Kurz Pythonu online tě provede základy programování zábavným způsobem.
  online kurzy pro děti

  Python I: Začínáme s programováním – pondělí dopoledne

  Python
  Nauč se základy Pythonu odkudkoliv. Kurz Pythonu online tě provede základy programování zábavným způsobem.
  online kurzy pro děti

  Programování videoher

  course-image-url
  Trainee program: Nejlépe se se učíme praxí a v tomto programu o ni nebude nouze. Výuka by měla být hlavně praktická! Proto nabízíme příjemnou formu jak se naučit programovat hry.

  Odběr novinek

  Nechejte si ujít exkluzivní nabídky našich kroužků? Přihlaste se svým emailem a my Vám přineseme ty nejzajímavější novinky přímo do vaší schránky. Nepromeškejte příležitost! Pokud se ještě rozmýšlíte, vězte, že naši odběratelé jsou vždy mezi prvními, kdo se dozví o všem novém.
  Odesláním souhlasím se zpracování osobních údajů.