3D tisk

3D tisk je moderní metoda pro přenesení trojrozměrného modelu z digitální podoby do reálného světa. To zní skvěle, že? Dětem to umožní vytisknout si oblíbenou pohádkovou postavu, vysněnou hračku, prostě cokoliv. Zatímco ve školství se vedou debaty o motivaci, tady si děti hrají a přitom se naprosto nenásilně učí klíčové dovednosti pro život ve 21. století. 3D tisk je prostě super zábava s obrovským přesahem!

Jak funguje 3D tisk?

Existuje více technologií tisku. My vám představíme tu naši. Kdybychom chtěli být hodně názorní, můžeme o 3D tiskárně prohlásit, že je to taková sofistikovaná malá pekárna. Strčíte do ní filament, to je materiál pro tisk ve formě navinuté struny, a ona vám po kousíčkách „upeče“ hotový model.
3dtisk logo

Přihlašte se na náš kroužek Pythonu

Je to snažší, než by jste čekali.
Vhodné pro žáky 6. až 9. třídy
Časová náročnost: 90 minut
MK3s logo
Zhmotnění digitální předlohy ovšem předcházejí důležité činnosti. Od digitálního návrhu ke konečné úpravě modelu procházíte těmito kroky.
 • Hurá, mám nápad!

  Perfektní. Mít úžasnou myšlenku je základ. Kreativita vítána.
 • Připravuji 3D model

  Tady začíná ta pravá zábava a učení se kompetencím, které se v dnešním moderním světě rozhodně hodí. 3D modelování zahrnuje práci s příslušným softwarem.
  Trojrozměrné digitální modely dnes nacházejí uplatnění ve spoustě profesí. Využívají se například v oblasti designu, v grafice, strojařině, herním průmyslu.
 • Jupí, tisknu!

  O tisku už jsme psali výše. Takže jen krátce. 3D model se vytiskne na 3D tiskárně přesně podle digitální předlohy. Jen propojit počítač s tiskárnou a chvíli počkat.
 • Postprocessing

  Aby byl model dokonalý, můžete ho vybrousit, zpevnit, zatmelit, nabarvit. Když své dílo náležitě vymazlíte, výsledný „wow efekt“ je zaručen.