Chci, aby mé dítě dostalo praktickou výuku.

Zdravím Vás ještě jednou. Jestli jsem Vás zaujal ve videu, tak jsem moc rád a pokusím se tu shrnout moje postřehy více do hloubky. Pokud se budete chtít na cokoliv zeptat nebo se poradit, tak se mi neváhejte ozvat!
Praxe je něco, co se ve škole naučit nedá. Asi nebudu jediný bývalý student, který vyšel ze školy a dostal pořádnou ránu od reality, když zjistil, jak těžké je získat práci bez praxe. Na tohle mě totiž ve škole nikdo nepřipravil. Byl jsem sice nabitý vědomostmi, ale do pracovního procesu v podstatě nepoužitelný. Právě tyto moje pocity a zklamání způsobily, že jsem se pustil do Vzdělání budoucnosti. Myslím si totiž, že touhle mou deziluzí nemusí procházet další mladí lidé, můžou se na svou profesi pořádně připravit už při studiu. 
Rád bych Vám představil vzdělávací program, který je zaměřený na praxi, děti se s ní tak setkají už během základní a střední školy. A jak to bude vypadat? Celý školní rok se budu věnovat skupině žáků a provedu ji potřebnými dovednostmi pro tvorbu projektů, které se dají zapsat do životopisu. Podívejte se na náš program níže.

Roční stáž (12 - 15 let)

 • Tento program se vypisuje jednou ročně a je určen pro 12 dětí.
 • Během jednoho školního roku si děti vytvoří svůj první IT projekt, který bude v budoucnu zajímat jejich potenciální zaměstnavatele. 
 • V první části stáže děti vytvoří 2 programovací hry Python GO. Tvorba hry obnáší natáčení how to videí, tvorbu příběhu a práci s administrátorskou aplikací. Během 2 sobot budou děti konzultovat příběhy s lektorkou z organizace Storytelling CZ Barborou Voráčovou, která jim pomůže vytvořit promyšlenější a zábavnější příběh. 
 • Celý projekt bude uložen na Google disku a strukturován do tabulek excel, dokumentů word, pdf atd. Děti budou ke každé hře také tvořit grafické materiály, se kterými budeme v případě zájmu hru propagovat na sociálních sítích, aby si ji mohli zahrát různí zájemci. Součástí hry budou zvukové stopy v podání herce Justina Svobody. 
 • Stáž bude probíhat 2x týdně online, součástí programu jsou také 2 speciální soboty, kdy se s dětmi uvidíme osobně v Praze. Účastníci stáže se setkají s lektorem programování a s lektorkou storytelingu společně budeme intenzívně pracovat na tvorbě detektivní hry. 
 • V druhé části stáže budeme s jednotlivými dětmi tvořit programovací projekty pomocí jazyka Python. Výsledek na závěr umístíme na náš web a každý si bude moci tento projekt prostudovat. Výstupem by měl být funkční a skvěle naprogramovaný projekt.
 • Co všechno si děti vyzkouší? Tvorbu a přípravu 2 her, díky nimž předají svým vrstevníkům základy Pythonu, naučí se práci s jednoduchou grafikou, s administrativou, vyzkouší si vyprávění příběhů a natáčení videí a tohle všechno uloží do jednoho adresáře. 
 • Intenzivní práce s lektory bude probíhat celkem 8 měsíců, 4 měsíce budou určeny pro samostatnou práci. 
Celková cena za tuto stáž je 11 990 Kč. V ceně jsou 2 hodiny výuky týdně, spolupráce s hercem Justinem Svobodou a audio nahrávka do hry a také 2 speciální soboty s vypravěčkou příběhů Barborou Voráčovou. 

Roční stáž pro starší 

 • Během jednoho školního roku si žáci vytvoří svůj první IT projekt, který bude v budoucnu zajímat jejich potenciální zaměstnavatele. 
 • V první části stáže se studenti zdokonalí v programovacím jazyce Python a vytvoří několik menších projektů. Dále se budou zabývat prací s gitem, prací s databází, třídění a vyhodnocování dat a umělou inteligencí. 
 • Závěrečný projekt bude spočívat ve vytvoření jednoduché webové aplikace, která obsluhuje naše data. (Data jsou stažena z internetu/API, vyčištěna a nakonec je z nich vytvořena databáze, nad kterou bude probíhat umělá inteligence a další analytické úpravy.)
 • Tento program je vhodný pro každého, kdo by se chtěl v budoucnu živit v IT světě.
 • Výstupem je několik vlastních projektů, které může student ukázat na pohovoru.
 • Intenzivní práce s lektory bude probíhat celkem 8 měsíců.
 • Veškeré vytvořené projekty zveřejníme v naší vzdělávací aplikaci a bude k nim natočeno ukázkové video. 
Celková cena za tuto stáž je 9990 Kč. V ceně jsou 2 hodiny výuky týdně. 
Absolventům toho programu nabízíme brigádu v naší společnosti.