Videokonference Zoom – návod

header-post-image.
- 1 minuta čtení
ZOOM je pravděpodobně celosvětově nejoblíbenější nástroj pro pořádání videokonferencí. Umožní nám snadné on-line setkání, kdy se můžeme vidět i slyšet v reálném čase, i když jsme každý u sebe doma. Jeho ovládání je jednoduché a k jeho používání vám stačí naistalovat si ZOOM bezplatnou aplikaci (ta je dostupná jak pro různé operační systémy – např. Mac či Windows, tak i pro tablety či chytré mobilní telefony).
Stáhnout Zoom

Používáte Zoom poprvé?

Jestliže jste se doposud se Zoomem nesetkali, budete si muset prvně stáhnout a nainstalovat jejich bezplatnou aplikaci. Ta je dostupná pro Windows i Mac, stejně tak i pro většinu chytrých telefonů a tabletů. Instaluje se úplně stejně jako jakýkoliv jiný program. Následná registrace již není nutná, čili Zoom můžete jako běžní uživatelé používat bez vytvoření speciálního účtu.

Příprava

Abyste se mohli připojit k videokonferenci, budete potřebovat odkaz s ID a passcode (heslo). Pokud odkaz nemáte měli by jste v události najít jeden meeting ID a passcode odděleně.
  1. Meeting ID (číslo konference), např. 278 522 8777
  2. Passcode (heslo), např. PzqEA4 – ten je nepovinný, čili ho nevyužívají všechny konference
Dále prosím zkontrolujte:
  • Funkčnost svých sluchátek s mikrofonem (jejich použití je více než žádoucí, aby nedocházelo k echu a zbytečnému šumu – stačí ty nejobyčejnější, které většinou dostanete jako příslušenství k mobilu)
  • Hlasitost systému a reproduktorů
  • Připojení internetu
  • Připojení videokemery (platí pouze v případě, že používáte externí webkameru). Použití webkamery není nutné.
  • Omezení firewallu či jiných blokátorů, které by mohly bránit spuštení aplikace Zoom či zpřístupnění zvuku a videa
Zdroj

Další články od navod

Instalace aplikace Microsoft Teams

Pro online výuku a týmovou komunikaci je možné využívat webovou nebo desktopovou aplikaci Teams. Desktopová aplikace má četné užitečné funkce navíc, proto je vhodné si ji bezplatně nainstalovat. Existuje aplikace pro počítač, pro tablet i pro mobily. - 1 minuta čtení - čti více
image-[object Object]

Google Meet: Průvodce pro rodiče a děti

Zajímá vás, jak efektivně využívat Google Meet pro online vzdělávání vašeho dítěte? Přečtěte si náš průvodce, který vám a vašim dětem poskytne užitečné rady a tipy pro snadné používání této populární platformy pro video-konference. - 1 minuta čtení - čti více
image-[object Object]