Minecraft Education Edition

V Minecraftu, což je počítačová hra, si děti mohou hravě procvičovat programování, tvořit nové světy a učit se různé školní předměty, od matematiky až po dějepis. Mohou si třeba vytvořit simulaci historické bitvy nebo se virtuálně procházet po středověkém městě. Je to zábavný způsob, jak se učit nové věci a zároveň rozvíjet kreativitu.

Co je Minecraft?

Populární počítačovou hru Minecraft využívají miliony lidí po celém světě. Pohybují se ve virtuálním prostředí v ději, který si hráči spoluvytváří sami a který nikdy nekončí. Oblíbená hra dostala díky společnosti Microsoft novou verzi Minecraft: Education Edition, která je určena primárně pro školství.
Minecraft se těžko popisuje, lepší je si ho nainstalovat a vyzkoušet. Hra se odehrává v takzvaném sandboxovém – otevřeném virtuálním světě, který je tvořen z 3D bloků bez určeného cíle. Procházíte světem plným lesů, osad, kopců a vodních ploch. Fungujete v něm jako v reálném světě. Bloky totiž mají vlastnosti a strukturu materiálů, které se na naší planetě běžně vyskytují, a platí tu běžné fyzikální zákony – pociťujete gravitaci, plavete ve vodě. Střídají se noc a den, mění se počasí.

Možnosti Minecraftu

V prostředí Minecraftu mohou žáci programovat, vytvářet nová virtuální prostředí a procvičovat si nejrůznější předměty od matematiky po dějepis, například si naprogramovat průběh historické bitvy nebo se projít středověkým městem. Minecraft: Education Edition také výrazně podporuje jejich kreativní rozvoj a logické uvažování. Je to svět, kde jediným limitem je představivost uživatelů.
Pro učitele je Minecraft nástrojem a platformou pro vzdělávání zcela novým způsobem. Pomocí bloků se děti učí chápat, jak fungují tělesné orgány, chemické reakce a důležité mechanismy, učí se formulovat algoritmy a programovat je ve vizuálním prostředí. Učitel má příležitost hru řídit a sledovat, jak je látka vnímána. Nicméně kromě blokového programování v MakeCode je dostupné i programování pomocí Javascriptu nebo Pythonu. Díky tomu se programování v Minecraftu dnes učí i na desítkách středních škol.
Do vašich „výtvorů“ se díky zabezpečenému přihlášení pomocí účtu Office 365 nikdo nedostane. Oceníte i funkci kamery a portfolia, díky kterým si studenti mohou dělat záznamy o svých vlastních projektech, jako je například stavba domu, a sledovat tak svůj pokrok. Žáci i učitelé v edukativní verzi hry najdou sadu speciálních bloků, které jsou určeny pro vzdělávání: značky pro sdílení souborů, určení směru, školní tabule nebo odkazy na webové stránky.
Velkým plusem je vylepšený multiplayer, díky kterému může ve virtuálním světě Minecraftu bez nutnosti samostatného serveru spolupracovat až 30 žáků.
Minecraft: Education Edition funguje na operačním systému Windows, MacOS i iOS. Aplikaci je možné spustit na počítačích soperačním systémem Windows 7 a vyšší.
Zdroj: o2chytraskola.cz

Otevřené registrace kroužků technologie Minecraft Education Edition

online kurzy pro děti

Programování v Minecraftu - pondělí odpoledne

Minecraft
Zábavné a kreativní programování v Minecraftu pro děti 11-14 let. Učíme logiku, kódování a týmovou práci!

Odběr novinek

Nechejte si ujít exkluzivní nabídky našich kroužků? Přihlaste se svým emailem a my Vám přineseme ty nejzajímavější novinky přímo do vaší schránky. Nepromeškejte příležitost! Pokud se ještě rozmýšlíte, vězte, že naši odběratelé jsou vždy mezi prvními, kdo se dozví o všem novém.
Odesláním souhlasím se zpracování osobních údajů.