Minecraft Education Edition

Co je Minecraft?

Populární počítačovou hru Minecraft využívají miliony lidí po celém světě. Pohybují se ve virtuálním prostředí v ději, který si hráči spoluvytváří sami a který nikdy nekončí. Oblíbená hra dostala díky společnosti Microsoft novou verzi Minecraft: Education Edition, která je určena primárně pro školství.
Minecraft se těžko popisuje, lepší je si ho nainstalovat a vyzkoušet. Hra se odehrává v takzvaném sandboxovém – otevřeném virtuálním světě, který je tvořen z 3D bloků bez určeného cíle. Procházíte světem plným lesů, osad, kopců a vodních ploch. Fungujete v něm jako v reálném světě. Bloky totiž mají vlastnosti a strukturu materiálů, které se na naší planetě běžně vyskytují, a platí tu běžné fyzikální zákony – pociťujete gravitaci, plavete ve vodě. Střídají se noc a den, mění se počasí.

Možnosti Minecraftu

V prostředí Minecraftu mohou žáci programovat, vytvářet nová virtuální prostředí a procvičovat si nejrůznější předměty od matematiky po dějepis, například si naprogramovat průběh historické bitvy nebo se projít středověkým městem. Minecraft: Education Edition také výrazně podporuje jejich kreativní rozvoj a logické uvažování. Je to svět, kde jediným limitem je představivost uživatelů.
Pro učitele je Minecraft nástrojem a platformou pro vzdělávání zcela novým způsobem. Pomocí bloků se děti učí chápat, jak fungují tělesné orgány, chemické reakce a důležité mechanismy, učí se formulovat algoritmy a programovat je ve vizuálním prostředí. Učitel má příležitost hru řídit a sledovat, jak je látka vnímána. Nicméně kromě blokového programování v MakeCode je dostupné i programování pomocí Javascriptu nebo Pythonu. Díky tomu se programování v Minecraftu dnes učí i na desítkách středních škol.
Do vašich „výtvorů“ se díky zabezpečenému přihlášení pomocí účtu Office 365 nikdo nedostane. Oceníte i funkci kamery a portfolia, díky kterým si studenti mohou dělat záznamy o svých vlastních projektech, jako je například stavba domu, a sledovat tak svůj pokrok. Žáci i učitelé v edukativní verzi hry najdou sadu speciálních bloků, které jsou určeny pro vzdělávání: značky pro sdílení souborů, určení směru, školní tabule nebo odkazy na webové stránky.
Velkým plusem je vylepšený multiplayer, díky kterému může ve virtuálním světě Minecraftu bez nutnosti samostatného serveru spolupracovat až 30 žáků.
Minecraft: Education Edition funguje na operačním systému Windows, MacOS i iOS. Aplikaci je možné spustit na počítačích soperačním systémem Windows 7 a vyšší.
Zdroj: o2chytraskola.cz

Otevřené registrace kroužků technologie Minecraft Education Edition

online kroužky pro děti

Programování v Minecraftu (11 - 14 let) pondělí

Minecraft for education
Pondělní termín oblíbeného kroužku Python pro Minecraft. Nauč se základy Pythonu odkudkoliv a bav se u toho u své oblíbené hry.
online kroužky pro děti

Programování v Minecraftu (11 - 14 let) středa

Minecraft
Středeční termín oblíbeného kroužku Python pro Minecraft. Nauč se základy Pythonu odkudkoliv a bav se u toho u své oblíbené hry.

Odběr novinek

Nevešli jste se do kapacity naší registrace na kroužek nebo kurz? Chcete vědět o novinkách nabízených kroužků? Vyplňte svůj email a my Vám dáme vědět.
Odesláním souhlasím se zpracování osobních údajů.