Blokového programování (9 - 13 let)

Trainee program

Výuka by měla být hlavně praktická. Pod vedením lektora programování budeme během hodin střídat jednotlivé aplikace, ale kódovací jazyk zůstane stejný. Jen si představte 8 měsíců, kdy budete stavět kódy z bloků! Takto se dají programovat hry, roboti, gameboye, Minecraft, 3D objekty do tiskárny nebo třeba i dron.
image-alt

Kompletní popis

 • Tento program se vypisuje jednou ročně a je určen pro 8 dětí.
 • Během jednoho školního roku se ponoříme do blokového programování, které nám pomůže pochopit, jak pracují programátoři. Společně vytvoříme spousty drobných aplikací jako jsou kalkulačka, vlastní Mp3 přehrávač nebo kompas. Tvorby algoritmu nejlépe pochopíme na všednodenních věcech. Třeba na smažení vajíček na pánvi, čištění zubů a stlaní postele. Všechny naše zkušenosti pak zužitkujeme na tvorbě propracovaných her hned na několika platformách.
 • Scratch je silný nástroj, ve kterém tvoříme videa, hry, aplikace a mnohem víc. Podle nás je to nejlepší nástroj na pochopení proměných, smyček, podmínek, funkcí a komentovaní kódů. 
 • Micro:bit je malá programovatelná destička s diodami, tlačítky a spoustou senzorů. Tohle všechno můžeme propojit při programování a reálné projekty jsou na světě. Meow:bit gameboy je splnění snad všech dětských snů. Děti totiž mohou hrát gameboy hry, které si samy naprogramuji, a následně se s nimi pochlubí ostatním. Kdo by si chtěl naprogramovat vlastní arkádovou hru a pak si ji zahrát?
 • Minecraft education naučí zábavnou formou programovat opravdu kohokoliv. Představte si, že si místo ručního stavení připravíte několik kódů, které můžete kdykoliv spustit a postavíte si tak celý palác nebo zoo kdekoliv na mapě, a to vše jedním klikem. 
 • Tinkercad je jednoduchá aplikace na tvorbu 3D modelů pro případný 3D tisk. I V této aplikaci můžeme programovat pomocí bloků a následně jen kód spustit. Základní díly si vytvoříme jen jednou a pak kód pokaždé aktivujeme, když tento 3D model znovu potřebujeme. Kód se prostě hodí.
 • Programování dronu: Zní to docela cool, že? Lektor Kuba si moc dobře pamatuje, jakou měl radost, když se mu podařilo propojit dron s počítačem nebo telefonem a naprogramovat do něj sestavy, které má udělat. To stejné můžete zažít i vy! Dron má i praktické využití, má toži kameru a může udělat třeba time-lapse celého svého letu. 
 • Programování vlastní mobilní aplikace bude zlatým hřebem našich setkávání.
 • Součástí tohoto programu je i jeden víkend, kdy se sejdeme všichni v Praze v našem studiu, kde si zkusíme vytvořit reakční hru, naprogramovat drona a podle kódu vygenerovat 3D objekt, který si vytiskneme na 3D tiskárně a nakonec si ho odvezou vaše děti domů. Taky si zde vyzkoušíme Meow:bit a micro:bit fyzicky.
 • Intenzivní práce s lektorem bude probíhat celkem 7 měsíců. Celková cena za tuto stáž je 15 990 Kč. V ceně jsou 2 hodiny výuky týdně a také 1 speciální víkend praktického programování v Praze. 

Chcete se přihlásit?

Registrace jsou uzavřeny.

Základní informace

 • Kdy?
  Každou pondělí a středu od 14:10 - 15:10 od 25. 9. do 12. 12. 2023 a od 10. 1. 2024 - 29.5. 2024.
 • Kde?
  Online
 • Cena
  15999 Kč
 • Trainee program. Nejlépe se učíme praxí a u nás o ni nebude nouze. V tomto trainee programu nabízíme příjemnou formu, jak se naučit programovat v blokových jazycích. Programovat budeme příběhové detektivní hry ve Scratchi a Minecraftu. Další hru vytvoříme pro game boy Meow:bit a destičku Micro:bit.
 • Lektor

  Jakub Valenta
  Jakub Valenta
  CEO, školitel, lektor
  jakub@vzdelanibudoucnosti.cz
  Šárka K.-review-image
  Anička si chtěla zkusit Scratch a Minecraft a rozhodla se pro Scratch, Minecraft si dá později, ale lektor byl prý velmi dobrý.
  Monika D.-review-image
  Naučil jsem se základy programování v Pythonu vytvářet hry v Robloxu nebo dělat si arkádové hry. 💯
  Šárka P.-review-image
  Scratch byl prý super, dcera si přeje chodit na kurz (už je přihlášená). Že je kroužek online, u prezenčních kroužků v zimním období často přicházíme bez náhrady o hodinu - už byla na Scratchi v místní ZŠ a protože je často nemocná, přišla téměř o polovinu lekcí.
  Hana H.-review-image
  Kurz absolvoval syn, na všechny otázky jsem nedokázala odpovědět. Ale celkově byl nadšený.
  Marie S.-review-image
  Výuka vede děti k samostatnosti a zodpovědnosti na základě jejich vlastní motivace, kéž by tak fungoval i náš běžný vzdělávací systém!!
  Marek-review-image
  super

  Nabídka dalších kroužků a kurzů

  online kurzy pro děti

  Python projekty pro začínající programátory

  course-image-url

  Kde?

  Online

  Kdy?

  Každé pondělí a středu od 18:00 - 19:00 od 23 9. do 18. 12. 2024 a od 6. 1. 2025 - 21. 5. 2025.

  Informace

  Trainee program: Nejlépe se se učíme praxí a v tomto programu o ni nebude nouze. 2x týdně se po 8 měsíců budou studenti pod vedením lektora snažit vytvořit celkem 10 rozpracovaných projektů, ve kterých si zdokonalí své programovací schopnosti, správnou údržbu kódu a mnohé další dovednosti popsaných níže. Absolventům tohoto programu nabízíme brigádu v naší společnosti a možné doporučení pro stáže/brigády v IT světě.
  online kurzy pro děti

  Programování PythonGO her

  Python GO online hra

  Kde?

  Online

  Kdy?

  Každou pondělí a středu od 16:50 - 17:50 od 23. 9. do 18.12. 2024 a od 6. 1. 2025 - 21. 5. 2025

  Informace

  Trainee program: Nejlépe se se učíme praxí a v tomto programu o ni nebude nouze. Výuka by měla být hlavně praktická! Proto nabízíme příjemnou formu jak se naučit programovat v Pythonu, práci s administrací aplikace a celkové propojení projektu a následnou mini kampaň na jeho prezentaci na sociálních sítích.
  online kurzy pro děti

  Programování videoher

  course-image-url

  Kde?

  Online

  Kdy?

  Každé úterý a čtvrtek 18:00 - 19:00 od 24. 9. do 17. 12. 2025 a druhá část od 7. 1. 2025 do 22. 5. 2025.

  Informace

  Trainee program: Nejlépe se se učíme praxí a v tomto programu o ni nebude nouze. Výuka by měla být hlavně praktická! Proto nabízíme příjemnou formu jak se naučit programovat hry.

  Články z našeho blogu

  Jak se připravit na kroužek Pythonu?

  Pár základních rad jak se připravit na kroužek Pythonu. Co si předen projít, s čím se seznámit a co nainstalovat případně do počítače. - 1 minuta čtení - čti více
  image-[object Object]

  Trainee programy – IT výuka pro vaše děti

  Chcete vaše dítě přihlásit na smysluplný kroužek, který ho opravdu připraví na život? Co takhle IT? Bez IT znalostní se v dnešním světě neobejde skoro nikdo a vypadá to, že to tak bude jen více a více. Naše kroužky zaměřené na IT schopnosti jsou pro děti zábavné a dají jim komplexní průpravu do světa výpočetní techniky. Přihlaste své děti ještě dnes! - 2 minut čtení - čti více
  image-[object Object]

  Valerianova šifra

  Vyřeš Valerianovu šifru a zlepši své programovací schopnosti. Pro všechny úspěšné řešitele si Valerian připravil odměnu. - 3 minut čtení - čti více
  image-[object Object]

  Python a obraz

  S Pythonem se toho dá dělat opravdu hodně. Zpracování obrazu rozhodně patří mezi ty zajímavé aktivity. Ale co budeme povídat. Vyzkoušej to sám. - 1 minuta čtení - čti více
  image-[object Object]

  Python GO

  Staň se IT detektivem, vyřeš záhadu a hlavně – najdi pravdu! Online programovací hra pro pokročilé ajťáky i úplné začátečníky. Více v článku nebo na webu PythonGO.cz - 2 minut čtení - čti více
  image-[object Object]

  Neuronové sítě

  Neuronové sítě v lidském mozku jsou odpovědné za zpracovávání a vyhodnocování přijímaných informací. Něco podobného se snaží napodobit IT a má to neuvěřitelný potenciál především na poli umělé inteligence. Vyzkoušej to taky. - 1 minuta čtení - čti více
  image-[object Object]