Micro:bit
Deska BBC Micro:bit je programovatelný počítač kapesní velikosti, na kterém najdete tlačítka, LEDky, poměrně sofistikované senzory a Bluetooth. Na desce se dají vytvářet třeba i pěkné hry, ale její hlavní předností je univerzálnost použití s téměř neomezenými možnostmi.
Co takhle pozvednout sezení u telefonů, tabletů a počítačů z roviny pasivního přijímání na úroveň aktivního tvoření? Naučit se řešit problémy a komplikace. Postavit se k problému: „Zkusím to vymyslet!“ a ne: „To nejde, to neumím, to není fér…“. Přesně to bych chtěl vašim dětem ukázat, že když se budou snažit a trochu trápit svůj mozek, tak opravdu hravě dokážou vyřešit věci, které ještě ani snad na YouTube neviděli.
Zjistěte, co Micro:bit umí a zkuste si Vzdělání budoucnosti.
Podmínky pro účastníky
Pro účast je potřeba mít nainstalovaný program pro videokonference Zoom. Instalace na všechny platformy (Windows, Apple Mac OS nebo Linux) je jednoduchá a v obou případech je zdarma.
Co vás bude čekat v září na kroužku?
Teorie
- Základy programování pomocí bloků.
- Základy elektroniky.
- Co je to mikrokontrolér a co všechno umí.
- Trocha fyzikálních jevů (gravitace, magnetismus, světlo, atd...).
Praxe
- Osvojení algoritmického myšlení.
- Sestavení elektrického obvodu.
- Využití programování v praxi pro řešení daných a vlastních problémů.
- Použití senzorů reálného světa.
- Programování hry.
Chcete se přihlásit?
Registrace jsou uzavřeny.
Základní informace
Kdy?
V úterý 25.1. 2022 od 14:15 do 15:00Kde?
Online pomocí aplikace ZoomCena
0 KčUkázková hodina kroužku Micro:bit.
Lektor
Vítek Sháněl
lektor robotiky a elektrotechnikyvit.shanel@gmail.com
Za mě byl kurz perfektní. Obsahově předčil má očekávání a pro začátek vlastního projektu jsem se dozvěděl více než jsem očekával. Proaktivní přístup pana Sháněla byl více než skvělý, stejně tak jeho výklad a popis problematiky. Otázky byly zodpovídány nad rámec jí samotné. Za mě nemám co vytknout.
Lektor a tedy i kroužek byl skvělý. Vítek má v daném oboru rozsáhlé zkušenosti a dokáže je předávat dál. Výborné bylo i to, že jsme si mohli říci, čemu se chceme v dalších lekcích více věnovat a lektor nám vyhověl. Velmi užitečné bylo i nahrávání lekcí a tedy možnost určité části si pustit ještě jednou.